Sakrament Małżeństwa

Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia.
Kandydaci do małżeństwo zgłaszają się w kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu, aby spisać protokół przedślubny i wziąć udział w przewidzianych prawem naukach przedślubnych i konsultacjach w Poradni Życia Rodzinnego.

W kancelarii należy przedłożyć:
1. Świadectwo chrztu świętego (aktualne, z datą wystawienia nie wcześniej niż trzy miesiące przed jej doręczeniem) z adnotacjami o sakramencie bierzmowania i brakiem przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego
2. Dowód osobisty
3. Świadectwa katechizacji szkolnej
4. Przy tzw. Małżeństwach konkordatowych: Zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcia małżeństwa”
5. Zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego
6. Osoby nieletnie (przed ukończeniem 18-tego roku życia) muszą przedstawić zezwolenie sądu i zgodę pisemną rodziców
7. Wdowiec lub wdowa - odpisy aktu zgonu zmarłego małżonka lub małżonki zarówno z USC jak i z parafii zamieszkania
8 Świadectwo wygłoszonych zapowiedzi, jeżeli jedna ze stron zamieszkuje w innej parafii
9. Dane personalne świadków ślubu: imię, nazwisko, wyznanie, wiek, adres zamieszkania, zawód
10. Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej trzy miesiące przed ślubem w celu spisania protokołu przedślubnego

Dni Skupienia dla narzeczonych w dekanacie Woźniki

organizowane są w Parafii Strzebiń.

Terminy spotkań: ( soboty) 18 marca, 3 czerwca, 9 września 2023 r. od 15:45 - 18:00.

Porządek spotkania: 15:45 - modlitwa,  16:00 - konferencja, 16:30 - adoracja i okazja do spowiedzi,17:00 - Msza św.

Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa   w tym roku ( 2023) odbędą się:   4, 11 i 18 marca3  (wyjątkowo od godz. 14:00), 10, 17  czerwca;   2, 9 (wyjątkowo od godz. 14:00)  i 16 września              ( o godz.15:00w salce Domu Parafialnego.

Poradnia Życia Rodzinnego -

Dekanalny Doradca Życia Rodzinnego - p. Danuta Świder  tel. :  (034) 3577-438