ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Kraków, 26-31 lipca 2016

Szczegółowe informacje na temat ŚDM znajdziecie na stronie:

www.krakow2016.com

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

Dni w Diecezji Gliwickiej 20 – 25 lipca 2016 r.

Droga Młodzieży! Drogie Rodziny! Drodzy Parafianie!

Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem religijnym. Decyzją Ojca św. Franciszka kolejne Światowe Dni Młodzieży przeżywać będziemy w lipcu 2016 r. w Krakowie. Pragnieniem organizatorów ŚDM w Polsce jest zaprosić Młodych z całego świata do naszych parafii, do naszych domów, do naszych rodzin, aby pokazać im nasze polskie zwyczaje, gościnność, interesujące miejsca w naszym kraju czy też tradycyjną kuchnię. Jest to zaproszenie do wymiany doświadczeń, łamania stereotypów, interesującego wzbogacającego duchowo spotkania. Parafialna Grupa ŚDM także i u nas zaprosiła  ludzi otwartego serca, skłonnych przyjąć pod swój dach Młodych, którzy będą gościć w naszej parafii od 20 do 25 lipca 2016 r., do otwarcia swoich domów i rodzin dla młodych Pielgrzymów z zagranicy. Przybędzie do nas grupa ok. 50 osób ,  pragnęlibyśmy także  dołączyć się jako parafia do  spotkania Młodych z Ojcem św., dlatego zapraszamy Was, Drodzy Parafianie, do włączenia się w ŚDM i rejestrowania na stronach ŚDM Diecezji Gliwickiej.

Informacje dotyczące rejestracji grup w systemie ŚDM Kraków 2016 dla Diecezji Gliwickiej

Rejestracja polskich grup chętnych  do włączenia się w spotkanie z Papieżem odbywa się w całym kraju tylko i wyłącznie za pośrednictwem Diecezjalnego Centrum ŚDM, czyli  za pośrednictwem Centrum ŚDM Diecezji Gliwickiej. Minimalna wielkość grupy to 1 osoba, jednak ze względów logistycznych i praktycznych  organizatorzy zachęcają do tworzenia grup o większej liczebności. We wrześniu br. zostaną podane punkty przygotowań i zgłoszeń w naszej diecezji. Zalecany przedział wiekowy uczestników ŚDM to 16 – 30 lat.

Opieka nad osobami niepełnoletnimi będzie powierzona osobie pełnoletniej (za zgodą tejże osoby), wyznaczonej przez głównego opiekuna danej grupy. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w ŚDM tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych uczestnika, dostarczoną głównemu Opiekunowi grupy. Opiekunem i jego zastępcą winny być osoby pełnoletnie. Opiekun grupy przy zgłoszeniu powinien podać: imię i nazwisko oraz adres mailowy, którym będzie się posługiwał we wszystkich sprawach dotyczących ŚDM – można stworzyć indywidualny adres mailowy, a niekoniecznie korzystać z prywatnego. Opiekun grupy może zasugerować nazwę grupy, którą zapiszemy w systemie. Nazwa będzie już niezmienna, gdyż jednocześnie do niej/do grupy, będzie przydzielony numer w systemie krakowskim (przykład: „KSM – Kalety”).  Wszyscy uczestnicy danej grupy muszą mieć ten sam rodzaj pakietu pielgrzyma i ten sam język katechezy. Grupa nie może też liczyć więcej niż 150 członków.

Sprawę ŚDM polecamy pamięci modlitewnej wszystkich Parafian.

ban.2

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY KRAKÓW