Licznik odwiedzin

1599270

Logowanie

Patron ciszy

Święty Józefie
u boku Jezusa
bez słowa
stojący,
cicho pracujący,
cicho uciekający
do Egiptu,
cicho zapisany
bohaterze Ewangelii,
naucz nas, byśmy
nie szukali hałasu,
byśmy wchodząc do domu
nie szukali radia,
telewizji,
naucz nas
cichej służby,
naucz nas,
by nasze działanie
nigdy nie było alibi
braku modlitwy,
święty Józefie
patronie ciszy
módl się za nami.

(O. Jacek Tonkowicz OFM)

Jubileusz 

Ks. Piotra  Adamskiego

50. Urodziny są delikatnym szeptem Pana Boga, 
który chce pomóc nam uczynić nasze życie jak najpiękniejszym :-)

IMG 1323

"Bóg wie, co robi.

Nie myli się w przydzielaniu ludziom czasu.

Kaźdemu daje czas na zrobienie tego, co chce, by zrobił."

                                                                   (Michel Quois)

W historii ludzkości rozbłyskują gwiazdy radia, telewizji, sportu. Są to aktorzy, kompozytorzy, sportowcy. Także w Kościole rozbłyskują gwiazdy, ale te nigdy nie gasną, ponieważ są głęboko zakorzenione w Chrystusie. W szczególny sposób owe gwiazdy Kościoła czerpią swoją moc i siłę z Eucharystii, by w zjednoczeniu z Chrystusem dawać o Nim świadectwo swoimi słowami i czynami. 
         Gwiazdą mroźnego styczniowego dnia w naszej parafii był nasz wikary, ks.Piotr Adamski, który świętował  swoje 50-te Urodziny. 27 stycznia 2014 r. kapłani i wierni złożyli naszemu Jubilatowi najpiękniejszy dar z okazji tego szczególnego Jubileuszu, ofiarując w intencji solenizanta Mszę św. Eucharystia zgromadziła w naszym kościele kapłanów, rodzinę i wiernych. Już na początku Eucharystii ks.Piotr podziękował licznie zgromadzonym, którzy stanęli do wspólnej modlitwy, aby dziękować Bogu za dar życia i za łaskę powołania. 
Na zakończenie Eucharystii grupy wiernych: ministranci, Marianki, dzieci, młodzież, Żywy Różaniec, Odnowa w Duchu Świętym, Franciszkański Zakon Świeckich, delegacja Urzędu Miejskiego, Koło Przyjaciół Radia Maryja złożyli życzenia. Ks.Proboszcz W.Ciosmak podziękował ks.Piotrowi za wszelkie dobro, jakiego doświadczają parafianie poprzez posługę Jubilata i życzył dalszego owocnego spełniania w kapłaństwie.

 IMG 1330  IMG 1333

  IMG 1338  IMG 1365

( inne zdjęcia w galerii 2014)

     

Czcigodny Księże JUBILACIE

niech Najwyższy Kapłan, Jezus Chrystus, 
 zawsze Tobie błogosławi 

w Twojej apostolskiej działalności, 
niech będzie źródłem Twej radości i spełnienia.

Życzymy Ci w imieniu całej wspólnoty parafialnej, 
aby Dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, 
dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością 
przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. 
Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, 
daje Ci moc przemiany ludzkich serc.

Zapewniając o naszej modlitwie, mówimy dziś z głębi serca: 
Bóg zapłać za wszelkie dobro
 i Szczęść Boże na dalsze lata  życia 
i pasterskiej posługi w  naszej parafii.