Licznik odwiedzin

1329294

Logowanie

Patron ciszy

Święty Józefie
u boku Jezusa
bez słowa
stojący,
cicho pracujący,
cicho uciekający
do Egiptu,
cicho zapisany
bohaterze Ewangelii,
naucz nas, byśmy
nie szukali hałasu,
byśmy wchodząc do domu
nie szukali radia,
telewizji,
naucz nas
cichej służby,
naucz nas,
by nasze działanie
nigdy nie było alibi
braku modlitwy,
święty Józefie
patronie ciszy
módl się za nami.

(O. Jacek Tonkowicz OFM)

Życzenia dla kapłanów

     W Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę Jezusa z uczniami, podczas której został ustanowiony sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.  Bóg sam wybiera i wysyła szafarzy swoich  - bądźcie więc spełnieniem pragnień Jego Serca.  Życzymy naszym Kapłanom, aby czerpali moc od Tego, który hojnie rozdaje łaskę gorliwości i zapału w kapłańskiej posłudze.  Niech Dobry Pasterz daje ciągle nowe siły do pracy z ludźmi, których każdego dnia stawia na drodze kapłańskiej posługi. Dziś również modlimy się o tę szczególną łaskę, abyście podobnie,  jak Najwyższy Kapłan swym wielkim sercem podnosili, rozplątywali to, co powikłane i rodzili nadzieję. Niech Wasze szlachetne powołanie i sianie ziaren Prawdy Bożej   przyniesie wiele dobra, rodzi wiarę, nadzieję i miłość.  Niech nie brakuje entuzjazmu i siły potrzebnej do głoszenia Radosnej Nowiny, a Jezus Chrystus niech będzie dla Was zawsze Źródłem niewyczerpanych darów, abyście całym swym życiem świadczyli o swej przynależności do Boga. 

Kwiaty 1