ODPUST PARAFIALNY ku czci Patrona św. Józefa

Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym naszego kościoła, w naszej parafii obchodzony 1 maja.   To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.

Centralnym wydarzeniem była suma odpustowa, którą prowadził i wygłosił słowo Boże specjalnie zaproszony kapłan - ks. kanonik Henryk Dziadczyk - proboszcz parafii pw. św. Aleksego w Przedborzu/diecezja radomska/. Podczas homilii odwołując się do patrona św. Józefa podkreślił potrzebę pracy w życiu człowieka, zwłaszcza pracy z rodziną, mówił o wartości pracy i powołaniu każdego człowieka do podejmowania wysiłku na rzecz drugiego człowieka. Praca z innymi i dla innych jest powołaniem i drogą do świętości. Uczestnicy wychodzili z kościoła umocnieni Słowem i Ciałem Pańskim.

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz W.Ciosmak podziękował za sprawowanie Mszy św. kapłanom, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej, orkiestrze. Parafianom życzył miłych rodzinnych spotkań przy świątecznie zastawionym stole, zaprosił na nieszpory popołudniowe i do korzystania ze straganów i innych odpustowych atrakcji.   Suma odpustowa uwieńczona była procesją eucharystyczną wokół kościoła.