Licznik odwiedzin

1525830

Logowanie

Patron ciszy

Święty Józefie
u boku Jezusa
bez słowa
stojący,
cicho pracujący,
cicho uciekający
do Egiptu,
cicho zapisany
bohaterze Ewangelii,
naucz nas, byśmy
nie szukali hałasu,
byśmy wchodząc do domu
nie szukali radia,
telewizji,
naucz nas
cichej służby,
naucz nas,
by nasze działanie
nigdy nie było alibi
braku modlitwy,
święty Józefie
patronie ciszy
módl się za nami.

(O. Jacek Tonkowicz OFM)

I KOMUNIA ŚWIĘTA 

DSC 4106

DSC 4109

    19 maja br. w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 11.00, grupa 27 dzieci po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy przystąpiły do spowiedzi, aby spotkać się z Jezusem w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Ich rodzice w tym dniu postarali się o komunijną dekorację kościoła, aby nadać świątecznej oprawy uroczystości.
     Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok pod okiem naszej katechetki Danuty Dziuk oraz naszych kapłanów, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się przed przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Wojciech Ciosmak powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie dzieci procesyjnie weszły do świątyni. Rozpoczynając Mszę św., ksiądz proboszcz jeszcze raz powitał wszystkich uczestników szczególnej Mszy św., a przede wszystkim wszystkie dzieci - aniołki przystępujące do sakramentu Eucharystii. Podczas homilii odwołał się do opowieści o wartości i bagactwie chleba.  Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej wzruszeń. Na zakończenie Mszy św. dzieci podziękowały swoim rodzicom za opiekę i wychowanie i przekazały symboliczną białą różę. Podczas nabożeństwa popołudniowego dzieci powtórzyły podziękowania swoim rodzicom, podziękowały także katechetce, księdzu proboszczowi oraz organistce za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Na nabożeństwie majowym otrzymały pamiątkowe obrazki oraz płyty z filmem Marcelino, chleb i wino oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.
    Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą przeżywaliśmy, to święto nie tylko dla dzieci, które do niej przystąpiły i ich rodzin, ale całej parafii. Powiększyo się bowiem grono tych, którzy w pełni mogą uczestniczyć w Tajemnicy Eucharystii. Otaczamy naszą modlitwą te dzieci oraz ich rodziny prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Niech Chrystus w tajemnicy Eucharystii napełnia ich serca miłością i pokojem.
     Przez najbliższy tydzień w naszej parafii będziemy przeżywać tzw. biały tydzień – dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej wraz z rodzicami będą codziennie spotykać na nabożeństwach majowych i Mszy św., by w ten sposób przedłużyć radość z uroczystości Pierwszej Komunii świętej.

 DSC 4107

 DSC 3916

DSC 3924

DSC 3937

DSC 3957

DSC 3962

DSC 3962

DSC 3966

DSC 3969

DSC 3988

DSC 3997

DSC 4025

DSC 4038

DSC 4042

DSC 4027

 DSC 4051

DSC 4058

DSC 4060

DSC 4117

DSC 4127

DSC 4132

DSC 4237

DSC 4162

DSC 4246