Licznik odwiedzin

1329270

Logowanie

Patron ciszy

Święty Józefie
u boku Jezusa
bez słowa
stojący,
cicho pracujący,
cicho uciekający
do Egiptu,
cicho zapisany
bohaterze Ewangelii,
naucz nas, byśmy
nie szukali hałasu,
byśmy wchodząc do domu
nie szukali radia,
telewizji,
naucz nas
cichej służby,
naucz nas,
by nasze działanie
nigdy nie było alibi
braku modlitwy,
święty Józefie
patronie ciszy
módl się za nami.

(O. Jacek Tonkowicz OFM)

Boże Ciało w naszej parafii

Uroczystość Bożego Ciała to dzień dziękczynienia. 20 czerwca br. dziękowaliśmy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, za bezcenny dar Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Wyrażaliśmy nasze dziękczynienie nie tylko modlitwą, śpiewem pieśni, uczestnictwem w procesji, ale przede wszystkim umiłowaniem Chrystusa w Eucharystii i przyjmowaniem Go do naszych serc.

Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszyła Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: ks. Rogowskiego, ks. Drozdka, 1 Maja, Żwirki i Wigury do kościoła. W orszaku procesyjnym uczestniczyły także dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Od piątku do następnego czwartku przeżywaliśmy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. wokół kościoła odbywała się Procesja Eucharystyczna. W środę po południu przed Bożym Ciałem ks. Proboszcz W. Ciosmak dokonał poświecenia nowego krzyża przy ul. Żwirki i Wigury.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała: orkiestrze, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym i sypiącym kwiaty, strażakom niosącym baldachim. Szczególnie dziękujemy tym, którzy pracowali się przy budowie ołtarzy, pięknie je przystroili oraz zatroszczyli się o kwiaty na ołtarze. Bóg zapłać wszystkim, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji, jak również wszystkim za pobożny udział w procesji, dając wyraz swojej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Bóg zapłać również za udział w procesjach oktawy Bożego Ciała.

 
 DSC 0006B
 

DSC 0007BC
 

DSC 0013BC
 

DSC 0021BC
DSC 0018BC
 
Nowy poświęcony krzyż 
 
 
 
 IMG 20190620 WA0001B
 
IMG 20190620 WA0002B
 
IMG 20190620 WA0003B
 
 
IMG 20190620 WA0005B
 
IMG 20190620 WA0006B
 
 
 
 IMG 20190620 WA0007B