Boże Ciało w naszej parafii

Uroczystość Bożego Ciała to dzień dziękczynienia. 20 czerwca br. dziękowaliśmy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, za bezcenny dar Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Wyrażaliśmy nasze dziękczynienie nie tylko modlitwą, śpiewem pieśni, uczestnictwem w procesji, ale przede wszystkim umiłowaniem Chrystusa w Eucharystii i przyjmowaniem Go do naszych serc.

Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszyła Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: ks. Rogowskiego, ks. Drozdka, 1 Maja, Żwirki i Wigury do kościoła. W orszaku procesyjnym uczestniczyły także dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Od piątku do następnego czwartku przeżywaliśmy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. wokół kościoła odbywała się Procesja Eucharystyczna. W środę po południu przed Bożym Ciałem ks. Proboszcz W. Ciosmak dokonał poświecenia nowego krzyża przy ul. Żwirki i Wigury.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała: orkiestrze, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym i sypiącym kwiaty, strażakom niosącym baldachim. Szczególnie dziękujemy tym, którzy pracowali się przy budowie ołtarzy, pięknie je przystroili oraz zatroszczyli się o kwiaty na ołtarze. Bóg zapłać wszystkim, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji, jak również wszystkim za pobożny udział w procesji, dając wyraz swojej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Bóg zapłać również za udział w procesjach oktawy Bożego Ciała.

DSC 0006B

DSC 0007BC