Licznik odwiedzin

1356248

Logowanie

Patron ciszy

Święty Józefie
u boku Jezusa
bez słowa
stojący,
cicho pracujący,
cicho uciekający
do Egiptu,
cicho zapisany
bohaterze Ewangelii,
naucz nas, byśmy
nie szukali hałasu,
byśmy wchodząc do domu
nie szukali radia,
telewizji,
naucz nas
cichej służby,
naucz nas,
by nasze działanie
nigdy nie było alibi
braku modlitwy,
święty Józefie
patronie ciszy
módl się za nami.

(O. Jacek Tonkowicz OFM)

Bal wdzięcznych Bogu za dar świętości

IMG 5903bal  DSC 0004bal  DSC 0003balDSC 0006bal

     

  DSC 0028balDSC 0030bal

   DSC 0046bal   IMG 5995bal

IMG 5969bal   IMG 6010bal

  

        Wyjątkowo głośno i radośnie zrobiło się w naszym Domu Parafialnym w ubiegły czwartek 31.10.2019r., podczas Balu Wszystkich Świętych. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło ponad 70 dzieciaków przebranych za Świętych i Aniołów. Uroczystość Wszystkich Świętych, którą obchodzimy co roku 1 listopada, kieruje nasze myśli w stronę poprzednich pokoleń ludzi , którzy poprzez swoje życie zasłużyli na niebo. Niektórych spośród nich kościół katolicki ogłosił świętymi, aby byli dla innych przykładem dobrego postępowania. W ciągu minionych wieków takich postaw było wiele. Reprezentowali oni różne zawody i grupy wiekowe. Ich życie pokazuje, że świętość jest możliwa dla każdego człowieka, jak w piosence ,, Taki mały , taki duży może świętym być “.Taki cel przyświecał organizatorom i wszystkim obecnym na balu, którzy poprzez przekazywanie wartości, połączyli przyjemne z pożytecznym.

     "Aby być świętymi, nie trzeba być biskupami, kapłanami, zakonnikami ani zakonnicami. Często mamy pokusę, aby sądzić, że świętość jest zarezerwowana tylko dla tych, którzy mają możliwość oddalenia się od zwykłych zajęć, aby poświęcać wiele czasu modlitwie. Ale tak nie jest. Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje." („Gaudete et exsultate”). Papież Franciszek w swojej adhortacji wszystkich zachęca do świętości. I nasza parafia uczyniła kolejny krok, by do niej nakłonić milusińskich. 
      
Na tegoroczny Bal Wszystkich Świętych uczestnicy dotarli po Mszy św. szkolnej i różańcu. Na początku nagrodzono dzieci, które zwyciężyły w konkursie plastycznym WITRAŻ MARYJNY. Oprócz nagród głównych każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Dla dzieci przygotowano także poczęstunek. Obecność "Świętych" dopisała- dzięki rodzicom na balu z wodzirejem bawiło się ponad 70 dzieci. W odróżnieniu od imprez halloweenowych na balu kostiumowym nie było upiorów i duchów, ale święci i błogosławieni. Dzieci przebrały się za postacie znane z Biblii czy osoby żyjące w czasach współczesnych, które zostały wyniesione na ołtarze. Pojawiały się takie postacie jak Maryja, św. Franciszek i Hiacynta, św. Kinga, św. Faustyna, papież Jan Paweł II. Nie brakowało też świętych patronów. Emocjonującym punktem balu był wybór 10 najpiękniejszych strojów.     Wielkie podziękowania i uznanie należą się wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, którzy uczestniczyli w chrześcijańskiej zabawie i starali się ucharakteryzować i upodobnić swoje pociechy do świętych. Jak w piosence ,, To dla mnie i dla ciebie święci orędują w niebie”, dzieci złożyły świętym hołd i szacunek za to, że pokazali jak żyć, aby być dobrym człowiekiem, kochać bliźniego, pomagać i chwalić Boga, bo w nim prawdziwa siła i moc. Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie dzieciom strojów do tej radosnej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać. Pozostały zdjęcia, wspomnienia uczestników oraz nadzieja, że w następnych latach to wydarzenie będzie kontynuowane w coraz liczniejszym gronie błogosławionych i świętych. Niewątpliwą radością jest fakt, iż dzieci, dzięki wsparciu najbliższych, wybrały „niebiańską” formę zabawy, utożsamiały się z konkretnymi Świętymi Kościoła.

 IMG 5930bal

plakat bal kalety