Licznik odwiedzin

1356260

Logowanie

Patron ciszy

Święty Józefie
u boku Jezusa
bez słowa
stojący,
cicho pracujący,
cicho uciekający
do Egiptu,
cicho zapisany
bohaterze Ewangelii,
naucz nas, byśmy
nie szukali hałasu,
byśmy wchodząc do domu
nie szukali radia,
telewizji,
naucz nas
cichej służby,
naucz nas,
by nasze działanie
nigdy nie było alibi
braku modlitwy,
święty Józefie
patronie ciszy
módl się za nami.

(O. Jacek Tonkowicz OFM)

Msza św. w intencji Ojczyzny


        W 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym kościele w intencji Ojczyzny modliło się wielu parafian, dla których wolność i niepodległość jest wartością. Przyszli, żeby zawierzyć Bogu Ojczyznę, dziękować za sukcesy i modlić się o jej szczęśliwą przyszłość i pamiętając, że niepodległość to - jak powiedział w homilii ks. Proboszcz – wielki zbiorowy obowiązek. Przypomniał też, że ważne jest budowanie mostów porozumienia i wzajemnego zaufania, podkreślił, że od zaufania zbudowanego na prawdzie zależy przyszłość naszej Ojczyzny. Mszę św. uświetniły poczty sztandarowe oraz orkiestra. Szczególne znaczenie miało odśpiewanie hymnu na początku liturgii Mszy św.