RENOWACJA MISJI

Szybko upłynął czas od zasłuchanych w Słowo i bogatych znakami pięknych misyjnych dni. I oto Bóg dał nam czas powrotu i pogłębienia doznanych łask i osobistych przeżyć.
     23-27 listopada 2019 r. był to niezwykły czas łaski Bożej, przemiany serc i pogłębienia życia duchowego. Renowacja to odnowienie. Prowadzący rekolekcje misyjne przekonywał, że wszystko, co nas otacza wymaga nieustannej troski i odnawiania, tak też jest i z życiem duchowym człowieka. Ono również domaga się troski i pielęgnacji. W życiu duchowym człowieka funkcjonuje podstawowa zasada: jeśli człowiek go nie rozwija to doświadcza regresu – zaniku duchowej wrażliwości.
    Program misyjny sprawił, że każdy parafianin niezależnie od wieku mógł wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. Podczas odnowienia misji przyszedł do nas Jezus w nauczaniu ks. Andrzeja Kinala ze Zgromadzenia Świętej Rodziny (MSF), długoletniego kaznodzieję i rekolekcjonistę zgromadzenia. Ks.Andrzej zachęcał nas do wyciszenia się oraz zastanowienia nad sobą i swoim życiem. Były nauki ogólne, misjonarz spotkał się z uczniami w szkole, były nauki stanowe dla młodzieży, dla mężczyzn, kobiet oraz chorych  z naszej parafii. Wszyscy obecni w kościele na zakończenie otrzymali błogosławieństwo Apostolskie, którego przyjęcie pozwalało na uzyskanie odpustu zupełnego. Dziękujemy ks. Proboszczowi W.Ciosmakowi za zorganizowanie renowacji misji, ks.Andrzejowi za szansę doświadczania Boga i odczytywania właściwie Bożych planów w odniesieniu do swego życia. Umocnieni łaskami Ducha Św. otrzymanymi poprzez udział w tych wydarzeniach wracamy do codzienności, by ją przemieniać.

PRAWDZIWA MIŁOŚĆ DOMAGA SIĘ  OBECNOŚCI

Minęły już dwa lata od szczególnych dni łaski, które przeżywaliśmy w naszej parafii podczas Misji św. To wtedy Jezus Chrystus był wśród nas obecny ze swoim słowem, przebaczeniem i miłością. Wielu z nas odczuło tę obecność Jezusa i zostało dotkniętych Jego łaską. Na zakończenie stojąc przy krzyżu misyjnym, zostaliśmy posłani, aby spotkanemu w Misjach świętych Panu dawać świadectwo naszej wiary w rodzinie, sąsiedztwie i miejscu pracy. W nadchodzącym tygodniu będziemy mieli możliwość odnowienia tych misyjnych dni. Poprzez spotkanie ze Słowem Bożym i przywołanie tych minionych chwil z misji świętych, mamy utwierdzić się w dobrym. Na nowo zaprośmy Jezusa do naszych serc i rodzin oraz prośmy Go, aby uleczył nas i rozwiązał trudne dni i sytuacje. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w odnowieniu Misji świętych. To będzie czas ponownego spotkania z Jezusem Chrystusem, czas opowiedzenia się za Jezusem, który jest dla nas drogą, prawdą i życiem. Zapraszamy wszystkich do gorliwego udziału w ćwiczeniach misyjnych i do wspólnej modlitwy.

MISJE2019a