Licznik odwiedzin

1599290

Logowanie

Patron ciszy

Święty Józefie
u boku Jezusa
bez słowa
stojący,
cicho pracujący,
cicho uciekający
do Egiptu,
cicho zapisany
bohaterze Ewangelii,
naucz nas, byśmy
nie szukali hałasu,
byśmy wchodząc do domu
nie szukali radia,
telewizji,
naucz nas
cichej służby,
naucz nas,
by nasze działanie
nigdy nie było alibi
braku modlitwy,
święty Józefie
patronie ciszy
módl się za nami.

(O. Jacek Tonkowicz OFM)

Bombka życzliwości

Ciepła i pełna wzruszeń atmosfera zapanowała podczas Spotkania Opłatkowego w Klubie Seniora
20 grudnia 2013 r. Ksiądz Proboszcz wraz z Zespołem CARITAS i trzecioklasistami szkoły podstawowej przygotowali im niespodziankę: poczęstunek świąteczny i jasełka. Serdeczny i już bożonarodzeniowy nastrój – oto klimat tego spotkania. Przybyłym gościom przed
stawione zostały jasełka przygotowane pod kierunkiem wychowawców: Grażyny Mazur i  Danuty Michalik. Przeniosły one wszystkich w odległe czasy narodzenia Jezusa, a piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci poruszyły niejedną osobę. By sprawić Seniorom przyjemność – przygotowany został słodki poczęstunek przy kawie i herbatce, a kawiarniany klimat zachęcił do rozmów i wspólnego spędzenia czasu. Wiele osób wyrażało serdeczne podziękowanie za miło spędzone popołudnie, jak również ogromne gratulacje dla jasełkowych aktorów i śpiewaków.   

                   DSCN3707         DSCN3709 

 

                   DSCN3721        DSCN3730