Licznik odwiedzin

1329294

Logowanie

Patron ciszy

Święty Józefie
u boku Jezusa
bez słowa
stojący,
cicho pracujący,
cicho uciekający
do Egiptu,
cicho zapisany
bohaterze Ewangelii,
naucz nas, byśmy
nie szukali hałasu,
byśmy wchodząc do domu
nie szukali radia,
telewizji,
naucz nas
cichej służby,
naucz nas,
by nasze działanie
nigdy nie było alibi
braku modlitwy,
święty Józefie
patronie ciszy
módl się za nami.

(O. Jacek Tonkowicz OFM)

 3 maja - uroczystość NMP Królowej Polski

    3 maja 2019 r. obchodziliśmy w naszym kościele uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, 
a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
      Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, wzięły w niej udział także poczty sztandarowe. W homilii ks.Proboszcz W.Ciosmak nawiązując do warunków historycznych ustanowienia tego święta podkreślił, że w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski spotkaliśmy się razem w domu naszej duchowej Matki. Uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, rodaków mieszkających na emigracji, strażaków, kominiarzy i hutników uświetniła nasza miejska orkiestra. Na zakończenie zostały odczytane życzenia władz miejskich do naszych strażaków. Ks.Ciosmak skierował także słowa wdzięczności do instytucji i parafian, którzy świadomi wagi i znaczenia święta, uczestniczyli we Mszy św. i tym samym zaakcentowali przywiązanie do polskiej historii, narodowych wartości, kultury i tradycji, podkreślając także radość z życia u boku naszej matki Maryi. 
      Miłą dla ucha niespodzianką był koncert pieśni maryjnych w wykonaniu p. Artura Thomasa na fletni Pana. Ten wybitny panflecista śląski koncertuje od 1991 roku i jest prekursorem profesjonalnej gry na fletni Pana w Polsce. Dzięki sponsorom posiada unikalną kolekcję instrumentów, wykonanych na zamówienie w Szwajcarii i Niemczech. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Skandynawii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, jak również w Egipcie.

 DSC 3860

DSC 3861

DSC 3862

DSC 3863

DSC 3864

DSC 3866

DSC 3869

DSC 3871

DSC 3873

DSC 3881