W nowy rok szkolny i katechetyczny z Panem Bogiem

Minęły wakacje, nadszedł nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020. Dnia 2 września 2019 roku, w naszym kościele odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. We Mszy świętej wzięli udział uczniowie, ich rodzice, pedagodzy oraz pracownicy szkół z terenu parafii. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Ciosmak. Na zakończenie dokonał poświęcenia tornistrów pierwszoklasistów i pobłogosławił wszystkich zebranych.
Drodzy Uczniowie! Z tej okazji pragniemy złożyć Wam życzenia wytrwałości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów oraz pogłębiania swojej wiedzy. Pracujcie nad sobą i doskonalcie się, pamiętając, że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami (Adam Mickiewicz). Wtedy na pewno osiągniecie sukces, czego szczerze Wam życzymy!
Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy! Życzymy Wam, aby Wasze oddanie i zaangażowanie przyniosło zadowolenie i uśmiech na twarzach wychowanków. Niech nowy rok szkolny i katechetyczny będzie bogaty w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze. Pamiętajcie, że umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, lecz ogniem, który trzeba rozniecić (Plutarch).
Rodzicom życzymy cierpliwości i konsekwencji w trudnym wychowywaniu młodych ludzi, wiele radości z osiągnięć Waszych dzieci, a przede wszystkim wzajemnej miłości, gdyż dzieci potrzebują ciepła wielkiej miłości, żeby być ludźmi (Phil Bosmans).